top of page
Image-7.png

Porofix osłona

Zdobyte w ostatnim czasie doświadczenie pozwala naszej firmie na dostarczanie najwyższej jakości, nowoczesnych rozwiązań budowlanych i wykończeniowych. Oferowane produkty mogą być z powodzeniem stosowane w przestrzeniach mieszkalnych oraz komercyjnych. Powoduje to, że każda z osób znajdzie najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. W ramach prowadzonych działań oferujemy między innymi systemy, takie jak Porofix Nadproże, Porofix Profil oraz Porofix Rura. W ostatnim czasie propozycja firmy została wzbogacona również o Porofix Osłona.

 

Zaufaj profesjonalistom w branży

Oferowany przez nas system Porofix Osłona to bardzo innowacyjne rozwiązanie izolacji termicznej armatury przemysłowej. Służy ono do zabezpieczenia różnego rodzaju instalacji stosowanych w budynkach, takich jak na przykład instalacja wodno-kanalizacyjna, gazowa czy instalacja sprężonego powietrza w zakładach przemysłowych. Cały system został stworzony na bazie produktów nanotechnologicznych. Zastosowana specjalna Mata Porogel powoduje, że Porofix Osłona to obecnie najlepszy system izolacyjny na świecie, który charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła.
 

Porofix Osłona - czym właściwie jest?

Porofix Osłona to nic innego, jak specjalna mata, której zadaniem jest zabezpieczenie armatury technicznej (przede wszystkim wszelkiego rodzaju rurociągów) przed ucieczką ciepła. Akcesoria tego typu są więc wykorzystywane przede wszystkim w miejscach, takich jak piwnice, garaże, warsztaty czy też zakłady przemysłowe.

System Porofix Osłona pozwala na radykalne zmniejszenie strat energetycznych oraz na zapewnienie stabilności termicznej w trakcie prowadzenia procesów technologicznych. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa pracy instalacji oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Bardzo dużą zaletą systemu jest to, że może być wielokrotnie stosowany, a jego montaż i demontaż dla nikogo nie powinien stanowić problemu. Na uwagę zasługuje również wysoka funkcjonalność tego konkretnego rozwiązania. Porofix Osłona może być bowiem stosowany w zakresie temperatur od –40 do nawet +650 stopni Celsjusza.

Zalety stosowania porofix osłona

 • Radykalne zmiiejszenie strat energetycznych

 • Zapewnienie stabilności termicznej w trakcie procesów technologicznych

 • Zwrot inwestycji nie przekraczający roku

 • Trwałość wkładu izolacyjnego Porogel – hydrofobowy, odporny na starzenie i ściskanie

 • Usprawnienie wykonania remontów – obniżenie kosztów

 • Wielokrotność użycia – szybki montaż i demontaż

 • Elementy osłony dobrane dla danego środowiska pracy

 • Zwiększenie bezpieczeństwa pracy BHP

 • Zmniejszenie emisji CO2

Zakres stosowania

 • Armatura rurociągów technologicznych

 • Zakres stosowania od -40 C do 650 C

 • Różne warunki chemiczne i atmosferyczne

Indywidualna ocena strat

Możliwość indywidualnej oceny start generowanych dla danego przypadku oraz obliczenie zwrotu inwestycji

analiza.png

Wykres generowanych oszczędności

oszczednosci-wykres.png

Porofix osłona na elementach technologicznych Izostal S.A.

Porofix osłona na elementach technologicznych Pfeier & Langer S.A.

bottom of page